Odtwarzacz

Aktualności

Efektowne i zasłużone zwycięstwo...

• autor: gino33, 2017-09-02 20:03

W czwartej kolejce rozgrywek nasz zespół mocno popsuł spartanom gmnne święto pokonując na stadionie w Deszcznie miejscową drużynę 4:0.

Pomni wysokiej porażki na wiosnę i osłabieni brakiem zawodników kontuzjowanych w meczu z Łucznikiem nasi piłkarze z obawą przystępowali do sobotniego meczu. Jak się okazało groźni gospodarze byli tego dnia bezradni a nasi zawodnicy zagrali koncertowo.

Od początku spotkania  trwała walka w środku pola a piłkarze Spartaka próbowali bezskutecznie przejąć inicjatywę. Goście jednak grali bez kompleksów i mecz mógł się podobać. W 15 minucie meczu fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Marek Sobczak, otwierając wynik spotkania. Uderzona mocno i precyzyjnie piłka skozłowała jeszcze przed Gireniem i zatrzepotała w dolnym, długim rogu jego bramki. W tej części gry świetną okazję do wyrównania miał Adam Szkuta lecz strzelił głową wprost w rękawice Norberta Rajnosa. Z naszej strony świetną okazję miał Jarek Ostrowski lecz przegrał pojedynek z obrońcą gości.

W przerwie zaczął padać deszcz i od początku drugiej części gry gospodarze wyszli mocno zmotywowani lecz to nasz zespół tym razem wystąpił w roli profesora. W 53 minucie spotkania Daniel Daszczyk idealnie zgrał piłkę do Osy a ten w pełnym biegiu wpadł w pole karne i strzałem po krótkim rogu podwyższył na 2:0. Następne minuty to koncert gry Damiana Czenickiego. Najpierw w 56 minucie pięknym strzałem z lewej nogi trafił w spojenie słupka z poprzeczką bramki gospodarzy a dobitkę Jopka złapał Gireń. W 60 minucie był on jednak bezradny, gdy Damian ponownie uderzeniem z lewej nogi trafił w okienko jego świątyni, wyprowadzając nas na trzybramkowe prowadzenie. Gospdarze starali się lecz nic im nie wychodziło a nasi zawodnicy tworzyli kolejne szanse, których minimalnie niecelnymi strzałami nie wykorzystali Łatek oraz Osa. W 88 minucie spotkania Osa wpadł w pole karne spartan i idealnie wyłożył piłkę Markowi Ułasowcowi, który płaskim strzałem ustalił wynik spotkania.

Podsumowując zagraliśmy świetne spotkanie, dopisując sobie kolejne trzy punkty a po jego zakończeniu piłkarze obu drużyn podziękowali sobie za grę.