Odtwarzacz

Aktualności

Trwa dobra passa...

• autor: gino33, 2016-10-03 12:42

Kolejnym rywalem LZS-u podczas VIII kolejki spotkań był zespół GKS Bledzew, który na własnym terenie potrafi być nieobliczalny. Faworytem tej potyczki była drużyna LZS-u, zajmująca wysoką lokatę w ligowej tabeli, która w pięciu ostatnich meczach schodziła z boiska jako zwycięzca. Sobotnie spotkanie rozgrywane było na wypalonej słońcem murawie i twardej jak beton nawierzchni, a schodzący z boiska piłkarze skarżyli się na ból stóp spowodowany bieganiem w korkach po „betonie”.

Pierwsza połowa meczu to obustronna, twarda walka o otarcie wyniku, w czasie której gospodarze tylko raz poważnie zagrozili bramce gości, lecz Rajnos nie dał się zaskoczyć popisując się piękną paradą. W 45 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Mateusz Stasiak. Po jego uderzeniu z odległości 5 metrów piłka zrobiła tzw świecę i powoli spadała wprost na głowę Mateusza, który skierował ją wprost do siatki, dając tym samym prowadzenie drużynie z Bobrówka.

Po zmianie stron gospodarze zaczęli grać jeszcze bardziej agresywnie, brutalnie faulując swoich rywali. Efektem tego był grad żółtych kartek. Dwóch zawodników dwukrotnie ujrzało żółty kartonik, a w rezultacie czerwony. Jeden piłkarz gospodarzy za użycie niecenzuralnych słów w stosunku do sędziego bocznego został także usunięty z boiska. W 60 minucie za faul na Danielu Daszczyku, który wypracował sobie sytuację sam na sam w polu karnym, sędzia nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny. Niezawodnym wykonawcą tego karnego był Jarek Staszak. Przy stanie 2:0 dla LZS-u tempo gry i brutalne ataki miejscowych kopaczy przybierały na sile. Gospodarze za wszelką cenę starali się zmienić niekorzystny dla siebie wynik, ale zamiast tego zostali skarceni utratą trzeciego gola. W ostatniej akcji meczu Michał Omiotek wyłuskał miejscowemu obrońcy piłkę tuż przy końcowej linii boiska i zagrał ją wzdłuż linii bramkowej. Znajdujący się przy przeciwległym słupku bramki Jarek Staszak wpakował ją do siatki zdobywając drugiego gola w tym meczu, ustalając tym samym wynik zawodów.