Odtwarzacz

Aktualności

Zakończenie sezonu...

• autor: gino33, 2016-06-21 13:43

Rozgrywki o mistrzostwo gorzowskiej piłkarskiej klasy okręgowej dobiegły końca. W swoim ostatnim występie tej wiosny drużyna LZS-u rozegrała wyjazdowe spotkanie z Polonią w Słubicach.

Podopieczni Marka Ułasowca grający tego dnia bez czterech zawodników podstawowego składu, bardzo optymistycznie rozpoczęli ten mecz, bo już w 15 minucie objęli prowadzenie 0:1 po strzale głową Jarosława Staszaka. Gospodarze byli bardzo groźnym przeciwnikiem, który już w pierwszej połowie mógł zdecydowanie prowadzić, lecz kilka razy łut szczęścia, a kilka razy Norbert Rajnos ratował gości przed utratą bramki. Na dwie minuty przed przerwą udało się jednak miejscowym doprowadzić do remisu.

W drugiej części gry nie ustawał napór zespołu Polonii, który wkrótce objął prowadzenie 2:1.Kiedy kilka minut później Adrian Walaszczyk doprowadził do remisu, wydawało się że nie wszystko stracone i może uda się wywieźć ze Słubic choć jeden punkt. Przy stanie meczu 3:2 goście ponownie doprowadzili do remisu po ładnej akcji Jarka Ostrowskiego, lecz sędzia główny gola nie uznał, co wzbudziło nawet zdziwienie wśród obiektywnej części słubickich kibiców. Kiedy gospodarze strzelili czwartego gola pod koniec meczu to było już wiadomo, że przyjezdni  muszą pogodzić się z porażką.

Po 30 meczach rozegranych w sezonie 2015/2016 zespół LZS-u zajął wysokie 8 miejsce w tabeli z dorobkiem 45 punktów. Odniósł 13 zwycięstw, 6 remisów a 11 razy schodził z boiska pokonany, strzelając 61 goli i tracąc 53.