Odtwarzacz

Aktualności

Derby na remis...

• autor: gino33, 2015-11-09 14:41

Historyczny pierwszy derbowy mecz w klasie okręgowej pomiędzy LZS Bobrówko a Muszelką Ogardy zakończył się podziałem punktów. Po emocjonującym i obfitującym w bramki meczu padł remis 3:3.

W sobotnie popołudnie licznie zgromadzeni kibicie byli świadkami ciekawego spotkania i zmian nastrojów w obu ekpipach. Zgodnie z przewidywaniami grę prowadził nasz zespół a Muszelka ograniczała się do kontraataków, które tego dnia okaząły się niezwykle skuteczne.Już przy pierwszej okazji w 12 minucie spotkania dobrze dograną piłkę na gola zamienił Mateusz Stasiak dając powody do radości kibicom Muszelki. Nasi piłkarze atakowali, starali się jeszcze przed przerwą zmienić niekorzystny wynik lecz brakowało skuteczności albo rozgrywający tego dnia świetne zawody golkiper gości był na posterunku jak na przykład przy strzale głową Daniela Dasczyka z najbliższej odległości.

Po przerwie na murawie pojawili się Marek Ułasowiec i Damian Czernicki lecz zamiast zniwelowania strat piłkarze Muszelki zadali nam dwa kolejne ciosy. Najpierw w 55 minicie meczu po rzucie rożnym dograną wzdłuż pola karnego piłkę wpakował do naszej bramki Łukasz Dratwiński a dwie minuty później dokładną wrzutkę na bramnkę strzałem głową zamienił Piotr Tabor. Po takich ciosach wydawało się, że już jest po meczu lecz nasi piłkarze nie pierwszy raz w tym sezonie pokazali co znaczy gra do końca i wiara we własne siły. Kolejny raz naszą siłą okazały się stałe fragmenty gry. Po rzutach rożnych i strzałach głową Daniela Daszczyka w 67 minucie i Marka Sobczaka w 73 minucie zmniejszyliśmy straty łapiąc kontakt z przeciwnikiem. Już w 78 minucie spotkania powinien być remis kiedy świetne podanie Adriana Walaszczyka strzałem w słupek zakończył Mateusz Sobecki. Zrehabilitowął się jednak 6 minut później gdy przedłużył dośrodkowanie, które efektownie zamknął rozgrywający dobre zawody Jarosław Staszak doprowadzając tym samym do remisu.Pomimo kolejnych prób z naszej strony i jednej świetnej okazji Muszelki wynik nie uległ już zmianie.

Po tej kolejce nasz zespół utzrymał wysokie trzecie miejsce i w następnej kolejce już w środę o 13.00 w Kostrzynie zmierzy się z miejscową Celulozą.