Odtwarzacz

Aktualności

Pechowa porażka w Ośnie....

• autor: gino33, 2015-06-09 09:48

Tym razem w niedzielę 7 czerwca piłkarze LZS-u rozegrali mecz 28 kolejki o mistrzostwo klasy okręgowej, ulegając Spójni Ośno 2:1. Ciężkie powietrze, wysoka temperatura i piekące słońce nie były sprzymierzeńcami zawodników. Początek pojedynku zdecydowanie należał do zespołu gości, już w 12 minucie Marek Ułasowiec pięknym strzałem z lewej nogi w lewy półgórny róg bramki miejscowego golkipera zdobył prowadzenie dla swojego zespołu. Kilka minut później ten sam zawodnik znalazł się w wyśmienitej sytuacji do strzelenia drugiego gola, lecz tym razem zabrakło odrobinę szczęścia. Bliski zdobycia bramki był Piotr Dziurłaj wykonując rzut wolny z odległości ok 30 metrów, lecz piłka przeszła minimalnie nad poprzeczką. Gospodarze przez większa część pierwszej połowy bronili się i sporadycznie kontratakowali. W całym meczu wykonywali 3 rzuty rożne, zdobywając z nich dwa gole. Do przerwy wynik był remisowy. Po zmianie stron goście ruszyli z impetem i znów powiało optymizmem. Szturm trwał zaledwie 10 minut, a potem z minuty na minutę było już tylko gorzej. Co prawda drużyna LZS-u prezentowała futbol bardziej efektowny, lecz mniej efektywny niż ich rywale. Za dużo było koronkowych akcji, za mało odważnych strzałów na bramkę gospodarzy, za dużo gry w poprzek boiska na własnej połowie nie dającej żadnych rezultatów, podczas gdy przeciwnik zdążył wrócić do siebie i ustawić szyki obronne. Przyjezdnym nie brakowało w drugiej połowie okazji do strzelenia gola, ale za każdym razem obronną ręką wychodził bardzo dobrze broniący bramkarz Spójni. Pod koniec meczu gospodarze po raz drugi po rzucie rożnym pokonali Rajnosa i nie dali już sobie odebrać bardzo upragnionego zwycięstwa. Kolejna porażka zespołu LZS-u nie ma wpływu na losy tej drużyny, która ma zapewniony byt w tej klasie rozgrywek. Jednak przyzwyczajeni do sukcesów piłkarze, kibice i działacze czują pewne rozgoryczenie tak drastycznym spadkiem formy całego zespołu.