Odtwarzacz

Aktualności

Trudna przeprawa...

• autor: gino33, 2015-04-19 20:46

W XX kolejce rozgrywek o mistrzostwo klasy okręgowej miejscowy LZS podejmował w Bobrówku zespół Błękitnych Dobiegniew, zamykający ligową tabelę z dorobkiem 6 punktów.

Po bardzo kiepskiej jesieni drużyna gości wzmocniona kilkoma zawodnikami stara się o utrzymanie w tej klasie rozgrywek, co było bardzo widoczne na boisku przez 90 minut spotkania. Pierwsza bezbramkowa połowa meczu pokazała, że gospodarzy czeka bardzo trudna przeprawa w celu zdobycia trzech punktów.

Twarda walka o każdą piłkę widoczna była z obu stron i chociaż optyczna przewaga należała do gospodarzy, to piłkarze z Dobiegniewa w 24 minucie po jednej z kontr stworzyli sytuację dogodną do zdobycia gola. Minimalnie niecelny strzał napastnika Błękitnych pozwolił Rajnosowi  zachować czyste konto. Duże znaczenie na końcowy sukces miejscowej drużyny miał za pewne fakt osłabienia drużyny Błękitnych- po dwóch żółtych kartkach ich zawodnik opuścił pole gry, i przez 30 minut LZS grał z przewagą jednego zawodnika. Mnożyły się akcje ofensywne gospodarzy, a bramka „wisiała” w powietrzu. W 65 minucie po ładnym wyprowadzeniu piłki przez Wysockiego ze środka boiska i podaniu jej do wychodzącego na prawą stronę Drewniaka oraz po mądrym zgraniu na jedenasty metr, Walaszczyk płaskim strzałem po ziemi w prawy róg bramki przeciwnika,  zdobył prowadzenie dla gospodarzy. Po uzyskaniu prowadzenia gospodarze coraz częściej byli o krok od zdobycia kolejnych goli, a goście nie mający nic do stracenia równie groźnie kontratakowali.

Na 10 minut przed zakończeniem meczu Ostrowski ustalił wynik spotkania strzelając drugiego gola dla swojego zespołu. Wykonując rzut wolny z prawej strony boiska z odległości ok. 20 metrów, mocno bita piłka otarła się jeszcze rykoszetem od obrońcy Błękitnych i wpadła w lewy dolny róg bramki. Po każdej zdobytej bramce piłkarze LZS- robili tzw. kołyskę na cześć dwóch synów Marka Ułasowca urodzonych 7 kwietnia 2015 roku.

W rozegranym dziś spotkaniu juniorzy LZS-u pokonali u siebie rówieśników z Lubuszanina Drezdenko 5:2. Bramki dl anaszego zespołu zdobyli Olek Rajnos 4 i Eryk Tyszenko.